Zapraszamy na wycieczkę objazdową

NIEZAPOMNIANA WŁOSKA PRZYGODA

Włochy
09-19 kwietnia 2024
3350,00 zł/os

+ 100 euro, ON + 75 euro

REZERWACJE:

tel: 535 214 129

WAKACJE W DOBRYM TEMPIE

Niezapomniana włoska przygoda

Zapraszamy na niezapomnianą włoską przygodę!!!

Włochy to kraj, który zachwyca swoimi zabytkami i dziełami sztuki, śródziemnomorską kuchnią, wielowiekową historią, bogatą kulturą i awangardową modą. Nie mówiąc już o przepięknych wybrzeżach i plażach, zapierających dech w piersiach górach oraz malowniczych jeziorach, wyspach i zatokach.

Nasze zwiedzanie rozpoczniemy od Padwy – miasta św. Antoniego i słynnego uniwersytetu by następnie zgłębić niezwykły urok renesansowej stolicy Toskanii – Florencji.

Kolejnymi miejscem na trasie naszej wycieczki będzie Rzym ze swoim majestatycznym bogactwem artystycznym, historycznym i architektonicznym – to piękno zaklęte w placach i obrazach, fascynujących i magicznych zakątkach.

Trasa naszej włoskiej przygody zaprowadzi nas do Monte Cassino, gdzie Polacy podczas II wojny światowej stoczyli jedną z najcięższych bitew a następnie do Neapolu –  miasta słynącego z oryginalnej architektury i wyśmienitej pizzy.

Udamy się do antycznych Pompei, które na skutek wybuchu Wezuwiusza zniknęło na 1700 lat pod warstwą jego popiołów by następnie po przejechaniu nad wybrzeże adriatyckie odpocząć podczas nadmorskich spacerów.

Odwiedzimy jedno z najmniejszych Państw świata,  położone wysoko na wzgórzu, słynące z przepięknej starówki, ogromnego zamku San Marino oraz Ravennę – znaną z niezwykłych bizantyjskich mozaik.

Naszą przygodę z Włochami zakończymy w Zamku Miramare – niezwykle klimatycznym miejscu, z którego roztaczają się przepiękne widoki na Adriatyk.

Zapraszamy!!!

Ramowy program zwiedzania

Dzień 1 (09 kwietnia 2024 r. – wtorek)

Wyjazd z Gorlic w godzinach wieczornych, nocny przejazd.

Dzień 2 (10 kwietnia 2024 r. – środa)

Dalszy ciąg przejazdu z przerwami na toaletę. Przyjazd do Padwy – miasta uniwersyteckiego, gdzie studiował Kopernik i Kochanowski, związanego z życiem i działalnością św. Antoniego. Zwiedzanie m.in. Bazylika Św. Antoniego z grobem i relikwiami świętego, spacer po historycznym centrum Piazza delle Erbe, Prato della Valle, Uniwersytet. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.   

Dzień 3 (11 kwietnia 2024 r. – czwartek)

Śniadanie. Przejazd w do Florencji – Miasta Sztuki i kolebki Renesansu. W programie zwiedzania miasta m.in. Katedra Santa Maria del Fiore z piękną kopułą oraz pobliskie Baptysterium, do którego prowadzą pozłacane Drzwi Raju, spacer po centrum miasta: otoczony pałacami Piazza Signoria, z nietypową fontanną Neptuna i pomnikiem Kosmy I – założyciela rodu Medyceuszy, najważniejsza świątynia franciszkańska we Włoszech – Kościół Santa Croce, w którym znajdują się nagrobki m.in. Michała Anioła, Dantego Alighieri oraz Galileusza, Ponte Vecchio (Most Złotników) – symbol Florencji. Czas wolny dla grupy, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 (12 kwietnia 2024 r. – piątek)

Śniadanie, przejazd do Watykanu –  spotkanie z lokalnym przewodnikiem, a następnie zwiedzanie  Placu Św. Piotra i Bazyliki Św. Piotra –  miejsca, w którym od 2 tys. lat spoczywają szczątki pierwszego papieża.  Odwiedzimy min. grób św. Jana Pawła II oraz zobaczymy słynną Pietę Michała Anioła – zwaną „najpiękniejszą rzeźbą przeszłości, teraźniejszości i przyszłości” a następnie zwiedzimy Groty Watykańskie w których znajdują się grobowce papieży. Czas wolny dla grupy na zakup pamiątek a następnie zwiedzanie Rzymu. W programie:  Zamek św. Anioła (zewnątrz), Piazza Navona, gdzie znajduje się symboliczna Fontanna Czterech Rzek oraz Panteonu  – antycznej perełki architektonicznej wybudowanej w I połowie II wieku n.e. Czas wolny dla grupy, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

Dzień 5 (13 kwietnia 2024 r. – sobota)

Śniadanie a następnie dalsze zwiedzanie Rzymu – w towarzystwie lokalnego przewodnika odwiedzimy Bazylikę Św. Pawła za Murami,  jedna z czterech bazylik patriarchalnych znajdujących się na terenie Rzymu i Watykanu – druga pod względem wielkości bazylika Rzymu. Następnie w programie zwiedzania:

 • Koloseum (zwiedzanie z zewnątrz) – najsłynniejszy amfiteatr świata – to tam odbywały się w nim m. in. słynne walki gladiatorów;
 • Forum Romanum – centrum politycznego i towarzyskiego starożytnego Rzymu, najważniejszy plac miasta, otoczony przez liczne świątynie;
 • Plac Hiszpański wraz z uroczą fontanną Barcaccia oraz znane z włoskich pokazów mody Schody Hiszpańskie;
 • Plac di Trevi z zadziwiającą Fontanną di Trevi uważaną za najpiękniejszą fontannę świata.

Nasza przygodę z Rzymem zakończymy na przepełnionym historią Placu del Popolo, gdzie znajdowała się jedna z bram wjazdowych do wiecznego miasta. Czas wolny dla grupy, powrót do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 6 (14 kwietnia 2024 r. – niedziela)

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie a następnie o godz. 8.00  przejazd na Monte Cassino, wzgórzu, na szczycie, którego znajduje się Opactwo Benedyktyńskie, a u podnóża klasztoru cmentarz z grobami Żołnierzy Polskich II Korpusu oraz ich dowódcy generała Andersa. Następnie przejazd do Neapolu – krótkie zwiedzanie miasta stolicy regionu Kampania i symbolu włoskiego południa. Panoramiczny objazd miasta autokarem: plac miejski z zamkiem Maschio Angioino  (Basztą Andegaweńską), dzielnice Chiaia, Mergellina i Posillipo z wyjątkowymi widokami na Zatokę Neapolitańską, na Wezuwiusz i Campi Flegrei. Dalej w programie spacer: na trasie Castel dell’Ovo (Zamek na Jajku), ulica Santa Lucia, Piazza Plebiscito z Pałacem Królewskim oraz bazylika św. Franciszka z Paoli – panteon neapolitański. Przejazd do hotelu (zakwaterowanie + obiadokolacja) a następnie przejazd do Bazyliki Matki Bożej Różańcowej w Pompejach na wieczorną Mszę św. (godzina 20.00), zakwaterowanie nocleg.

Dzień 7 (15 kwietnia 2024 r. – poniedziałek)

Śniadanie a następnie od godz. 9.00 zwiedzanie Pompei – miasta, które podczas wybuchu Wezuwiusza w 79 r. zostało przykryte kilkumetrową warstwą popiołów wulkanicznych. Przejście przez Bramę Morską i zwiedzanie wykopalisk, dzięki którym dziś wiemy jak wyglądało życie w miastach Cesarstwa Rzymskiego – m. in. antyczne Forum, Bazylika i Świątynia Apollina, termy miejskie, ruiny amfiteatru, który mógł pomieścić nawet 20 tysięcy widzów oraz domy mieszkalne, ozdobione pięknymi freskami i mozaikami. Przejazd do hotelu w okolicach Rimini, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8 (16 kwietnia 2024 r. – wtorek)

Śniadanie, a następnie dopołudniowy czas wolny na odpoczynek i nadmorskie spacery. Po południu odwiedziny w najstarszą republikę świata, założone w 301 roku i malowniczo położone na szczycie góry San Marino. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem a następnie spacer po wpisanej na listę UNESCO  średniowiecznej starówce – w programie m. in. Brama św. Franciszka, Grota Kuszników, Parlament, Bazylika św. Marino i św. Piotra. Zobaczymy też piękną panoramę na góry i morze. Czas wolny na zakup pamiątek (setki sklepów oferujących bogaty wybór lokalnych produktów), powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 9 (17 kwietnia  2024 r. – środa)

Śniadanie, wykwaterowanie a następnie przejazd do Ravenny – miasta znanego z jednych z najpiękniejszych zbiorów mozaik bizantyjskich. Miasto to 1500 lat temu urosło do rangi stolicy Rzymskiego Cesarstwa Zachodniego dzięki czemu wzbogaciło się o wspaniałe zabytki dekorowane mozaikami. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem a następnie zwiedzanie m.in. mauzoleum Galli Placydi, bazylika Św. Witalisa, baptysterium Neona, bazylika sw. Apolinarego, grób Dantego Aligieri (wszystkie obiekty ze zwiedzaniem wnętrz) oraz Piazza del Popolo. Czas wolny dla grupy a następnie przejazd do hotelu (okolice Udine), zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10 (18 kwietnia 2024 r. – czwartek)

Śniadanie, wykwaterowanie a następnie przejazd do Zamku Miramare usytuowanego na klifie w Grignano, dawnej rezydencji Habsburgów. Spektakularnie usytuowany biały zamek z widokiem na Zatokę Triesteńską położony jest na 23 hektarach malowniczych terenów i ogrodów botanicznych. Czas wolny (ok. 1,5 godziny) na indywidualne spacery po dziedzińcach zamku (bez zwiedzania wnętrz) z rozciągającymi się niepowtarzalnymi widokami na Adriatyk oraz ogrodach z tropikalnymi gatunkami drzew i roślin. Wyjazd w drogę powrotna do Gorlic.

CEL PODRÓŻY:

Włochy

WYJAZD:

09.04.2024 r. w godzinach wieczornych, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR).

POWRÓT:

18-19.04.2024 r. we wczesnych godzinach porannych, ul. Tadeusza Kościuszki 44E, 38-300 Gorlice (parking stacji paliw GROSAR).

REZYGNACJA Z WYJAZDU:

Uczestnik może odstąpić od umowy udziału w każdym czasie, składając pisemne oświadczenie o odstąpieniu osobiście lub za pomocą poczty e-mail.

W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie 30 dni lub więcej przed rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości poniesionych już przez organizatora kosztów – 10% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie od 29 dni do 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej  uczestnik ponosi koszty w wysokości 60% ceny wyjazdu.
W przypadku odstąpienia od umowy udziału w terminie krótszym niż 14 dni przed dniem rozpoczęciem imprezy turystycznej uczestnik ponosi koszty w wysokości 90% ceny wyjazdu.

Więcej informacji w 📝 Warunkach Uczestnictwa.

UWAGI:

 • Dla grup mniejszych niż 40 osób organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny.
 • W przypadku znacznych podwyżek cen paliwa oraz znaczących wzrostów kursu walut organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny – nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.
 • Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 1500,00 zł/os, pozostałą kwotę w wysokości 1850,00 zł/os trzeba wpłacić do 30 dni przed imprezą turystyczną.
 • W trakcie wyjazdu uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport oraz kartę EKUZ.
 • Proponujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (chęć wykupienia tego ubezpieczenia należy zgłosić do 7 dni (jeśli do wyjazdu pozostało więcej niż 30 dni) od zawarcia umowy w innych przypadkach w dniu podpisania umowy). Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn losowych, takich jak: nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie lub inne zdarzenie losowe ujęte w warunkach ubezpieczenia dotyczące zarówno Ubezpieczonego jak i osoby bliskiej, wymagające bezwzględnej obecności Ubezpieczonego w miejscu zamieszkania.

KOSZT WYCIECZKI:

3350,00 zł/os + 100 euro

FORMY PŁATNOŚCI:

 • przelewem (preferowane) na konto
  Nazwa: Fundacja Wyjdź z domu
  Adres: ul. Średnie 85; 38-321 Moszczenica
  Nr konta: 74 1240 4748 1111 0010 8329 9233 (Bank PEKAO S.A.)
  Tytuł: Imię i Nazwisko oraz Nazwa i data imprezy
 • gotówką – w Biurze obsługi klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

ZASADY PŁATNOŚCI:

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata zaliczki w kwocie 1500,00 zł, pozostałą kwotę w wysokości 1850,00 zł należy wpłacić 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej.

Kwota 100 euro/os jest opłatą obligatoryjną i należy ją przekazać pilotowi/opiekunowi grupy w autokarze.

Osoby niepełnosprawne ze stopniem znacznym i umiarkowanym oraz ich asystenci 75,00 euro/os.

CENA (3350,00 zł/os) ZAWIERA:

 • transport klimatyzowanym, dostosowanym do potrzeb osób poruszający się na wózkach autokarem;
 • 8 noclegów w hotelach ***/**** ,
 • 8 śniadań, 8 obiadokolacji- śniadania (serwowane) wzmocnione o ser i/lub szynkę, obiadokolacje (serwowane) dwudaniowe (pierwsze danie: makaron lub risotto lub zupa, drugie danie mięsne z przystawką, deser lub owoc, woda);
 • Taksę klimatyczną;
 • Usługę włoskojęzycznego przewodnika/opiekuna grupy podczas całego wyjazdu;
 • Bilety wstępu do Bazylik: św. Witalisa i św. Apolinarego, Mauzoleum Galli Placydii, Baptysterium Neona oraz grobu Dantego;
 • Ubezpieczenie KL 60 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1 000,00 zł

Nasze ubezpieczenie w cenie wyjazdu zawiera ochronę od kosztów związanych  z zachorowaniem na choroby przewlekłe oraz zachorowaniem na COVID-19, jak również kwarantanną i izolacją związaną z COVID-19.

 • Zestaw słuchawkowy Tour Guide – GRATIS!!!
 • Składki na TFG i TFP.

 

Kwota 100 euro/os płatna obligatoryjne u pilota wycieczki (nie podlega rozliczeniu) zawiera:

 • Usługi przewodników lokalnych oraz inne płatności niezbędne do realizacji programu turystycznego
 
 

Zapisy na imprezy turystyczne organizowane przez Biuro Podróży „WAKACJE W DOBRYM TEMPIE” możliwe są:

 • za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej przy każdej ofercie wyjazdu, 
 • telefonicznie w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta (pn-pt, 8.00-16.00) – nr tel. 730 777 296
 • osobiście w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta, Gorlice, ul. 11 Listopada 27

Warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie turystycznej jest wpłata (w ciągu 5 dni od podpisania umowy) wymaganej zaliczki. Zaliczka wynosi 30% kosztów imprezy turystycznej (zgodnie z zapisami zawartymi w umowie).

Formularz zgłoszeniowy Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Wzór umowy i załączniki do pobrania Dokumenty do pobrania

UWAGA!!!

Z uwagi na występujące utrudnienia podczas wycieczki do Włoch (bruk, wysokie krawężniki oraz strome podejścia do niektórych zwiedzanych miejsc, każda osoba poruszająca się na wózku musi posiadać swojego asystenta).

Share This